blog bubusiek


Prezent dla dziecka pod choinkę

Data wpisu: 2015-11-27 | Porady dla rodziców
Prezent dla dziecka pod Choinkę

Pytanie o to, co kupić dziecku pod choinkę, towarzyszy nam co roku. Z odpowiedzią na nie zmagają się nie tylko rodzice maluchów, ale również członkowie bliższej lub dalszej rodziny. I choć pomysłów na upominki jest sporo, wyłowienie tych najbardziej wartościowych nadal jawi się jako zadanie dość skomplikowane.

Po pierwsze – zabawka

Zabawka to najbardziej konwencjonalny ze świątecznych prezentów, nie oznacza to jednak, że powinno się z niego z tego powodu zrezygnować. Decyzja o jej zakupie ma ten plus, że prawdopodobieństwo niezadowolenia ze strony malucha jest minimalne, a przecież to na satysfakcji dziecka w czasie wręczania świątecznych prezentów zależy nam najbardziej. Oczywiście, zabawka dla dziecka powinna być dostosowana zarówno do wieku, jak i do zainteresowań dziecka. O te ostatnie zawsze warto więc zapytać jego rodziców.

Po drugie – książka

Kampanie społeczne co roku przypominają nam o tym, że dzieci, którym się czyta, są bardziej kreatywne, ciekawe świata i mają mniejsze problemy z formułowaniem wypowiedzi. Wiele wskazuje też na to, że są wrażliwsze niż ich rówieśnicy wychowani w świecie bez książek i lepiej radzą sobie z sytuacjami stresogennymi. Dlaczego więc nie sięgnąć po książkę podczas kompletowania bożonarodzeniowych prezentów? Najmłodszym zawsze można podarować tom z bajkami tak w ich standardowych, jak i unowocześnionych wersjach. Starsze dzieci z pewnością polubią książki opowiadające o losach swoich rówieśników.

Po trzecie – gra planszowa

Wzrost popularności gier planszowych jest widoczny z roku na rok i nikt nie próbuje już utrzymywać, że mamy do czynienia jedynie z chwilowym fenomenem, który zniknie tak szybko, jak szybko się pojawił. Trudno zresztą się dziwić, że cieszą się one uznaniem. Pozwalają na naukę współzawodnictwa i uczciwej rywalizacji (choć nauka ta bywa dość bolesna, gdy dziecko przekonuje się, że nie ma szans na zwycięstwo w każdej rozgrywce), pozwalają na lepsze poznanie rodziców i rodzeństwa, a jednocześnie dostarczają wielu powodów do radości.

Po czwarte – zabawki kreatywne

Wybierając świąteczne prezenty dla dzieci zazwyczaj decydujemy się na rozwiązania konwencjonalne. Być może nie zaskakują, nie ma jednak wątpliwości, że dziecko będzie z nich zadowolone. A może w tym roku warto postawić na zaskoczenie? Z pewnością umożliwią to zabawki kreatywne pozwalające dzieciom na odkrywanie nowych umiejętności. Zestaw do kaligrafii dla dziecka w wieku szkolnym albo komplet przyborów do malowania na szkle to z pewnością upominki, których nie dostaje się często. Nie ma zatem wątpliwości, co do tego, że będą w stanie rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i pozostaną w pamięci malucha.