blog bubusiek


Jak spędzać z dzieckiem sylwestra ?

Data wpisu: 2015-12-12 | Porady dla rodziców
Jak spędzać z dzieckiem sylwestra

Wielkimi krokami zbliża się do nas ostatni dzień 2015 roku i tym samym oczywiście przed nam różne zabawy sylwestrowe. Jeśli chcemy się gdzieś wybrać to tak naprawdę mamy ostatni moment na to, by taką imprezę sobie zaplanować. Możliwości jest oczywiście wiele, ale także wiele jest różnego rodzaju ograniczeń co do organizacji sylwestra. Między innymi bardzo często spotkamy się z pytaniem jak spędzać sylwestra z dzieckiem?

Wydaje się, że w takim przypadku nie ma co liczyć na huczne zabawy i musimy się pogodzić z tym, że będzie trzeba tę noc spędzić nieco inaczej. Jeśli mamy dzieci i chcemy być razem tego dnia to możemy skorzystać z kilku różnych propozycji, które sprawią, że ten dzień stanie się wyjątkowy zarówno dla rodziców jak i dla dzieci.

Na pewno pójście z dziećmi do znajomych może być ryzykowne, ponieważ może się okazać, że taki wieczór skończy się dla nas wcześniej niż byśmy mogli tego się spodziewać. W związku z tym warto zdecydować się na organizację sylwestra dla rodziny i znajomych właśnie u siebie w domu. Najlepiej jeśli będą to pary z dziećmi, ponieważ wtedy zarówno dzieci będą miały świetną zabawę jak i dorośli otrzymają taką możliwość, by sylwestra spędzić w fajnym gronie.

Przy sylwestrze z dziećmi można także myśleć o jakimś wyjeździe w góry. Na pewno znajdziemy tam kilka ciekawych propozycji i atrakcyjnych warunków, na to by spędzić sylwestra w nieco innej scenerii. Mieszkając w dużym mieście zdecydować się można również na wyjście z dziećmi na sylwestra organizowanego przez miasto, przynajmniej na kulminacyjny moment i pokaz fajerwerków.

Tego dnia nie koniecznie trzeba być niezadowolonym, że nie można się udać na zabawę we dwoje, lecz trzeba zostać z dzieckiem. Tak naprawdę również sylwester z dziećmi może być doskonałą zabawą, jeśli postaramy się o jego należyte zaplanowanie. Można także potraktować ten dzień jako pewną formę podsumowań po całym roku. Jeśli zostaniemy w wąskim gronie z dziećmi można sobie przypominać wydarzenia z poprzedniego roku. Wydaje się, że taka forma będzie ciekawa, gdy pooglądamy zdjęcia, popatrzymy na to co robiliśmy przez 365 dni. Całość zwieńczyć można sobie pokazem sztucznych ogni, który sami przygotujemy. Jednak kwestia, o którą musimy tutaj zadbać o pilnowanie dzieci, tak by jedynie dorośli mogli obsługiwać fajerwerki.

Przed sylwestrem z dziećmi musimy także zadbać o to, by dzieci tego dnia mogły się dobrze wyspać. To wyjątkowo ważna kwestia ponieważ takie siedzenie do późna w nocy może się okazać dla dzieci problemowe,  w związku z tym dobrze będzie jeśli będą maksymalnie wypoczęte a sylwester z dziećmi okaże się naprawdę udaną imprezą.