blog bubusiek


Gdzie wybrać się na urlop z małym dzieckiem?

Data wpisu: 2015-08-01 | Porady dla rodziców
gdzie wybrać się na urlop z małym dzieckiem

Chcielibyście wreszcie wypocząć po ciężkim okresie pracy, jednak przeszkodę stanowi to, że nie macie z kim zostawić swojej małej pociechy? A kto powiedział, że nie możecie jej zabrać ze sobą?! Aby było to jednak bezpieczne, musicie ściśle przestrzegać kilku bardzo ważnych reguł.

Zrezygnujcie z dalekich wyjazdów w kraje egzotyczne

Przede wszystkim dla najmłodszych bardzo męczące są dalekie podróże samochodem, dlatego warto plany urlopowe ograniczyć do granic naszego kraju. Nie mniej istotne jest także to, aby nie wyjeżdżać z dzieckiem do krajów egzotycznych, gdyż zmiana klimatu oraz strefy czasowej niekorzystnie wpłynęłaby zapewne na jego samopoczucie. Ponadto zabieranie maleństwa w dalekie zakątki może się wiązać z narażeniem na ryzyko niebezpiecznych zakażeń bakteryjnych oraz wirusowych.

Zamiast gór wybierzcie morze

Najlepszym pomysłem nie okaże się zapewne również urlop z dzieckiem w górach. Bardzo ostre powietrze mogłoby bowiem narazić maleństwo na przewianie, a w konsekwencji przeziębienie lub nawet zapalenie oskrzeli lub płuc. Znacznie bezpieczniejszą opcją będzie z całą pewnością wyjazd nad Bałtyk. Wystrzegajcie się jednakże nadmorskiego pobytu w samym środku sezonu, gdyż na zatłoczonej plaży łatwo spuścić dziecko z oczu. Jednocześnie wakacje poza sezonem pozwolą Wam zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Kojący urlop w gospodarstwie agroturystycznym

Świetnym pomysłem będzie ponadto zabranie pociechy na teren gospodarstwa agroturystycznego. Kontakt ze zwierzętami nauczy ją wrażliwości, troski i empatii, a także wywrze wyraźnie uspokajający wpływ. Maleństwo będzie miało niesamowitą frajdę z poznawania wiejskich zwierzątek, karmienia ich, a także smakowania pysznych owoców z sadu. Zabawa z niektórymi zwierzętami takimi jak konie czy psy, powinna jednak koniecznie odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej.

Klimatyczny pobyt nad jeziorem

Wiele do zaoferowania rodzinom z małymi dziećmi mają także polskie ośrodki wypoczynkowe nad jeziorem. Przede wszystkim miejsca takie są zwykle otoczone bujnymi lasami, gdzie razem ze swoim małym skarbem można urządzać sobie pikniki i zbierać jagódki czy grzyby. Uważać trzeba jednak na komary oraz kleszcze, które w tych rejonach bywają szczególnie niebezpieczne. Warto także upewnić się zawczasu, czy miejsce noclegowe jest odpowiednio przystosowane do potrzeb niemowląt. Zwróćcie uwagę zwłaszcza na obecność placu zabaw oraz wygodnej wanny do kąpieli.

Wspólne wakacje z małą pociechą mogą być więc niesamowicie radosnym i cennym czasem, który jeszcze bardziej wzmocni Wasze więzy emocjonalne. Aby tak się jednak stało, musicie koniecznie przestrzegać opisanych w powyższym artykule zaleceń.